Hakkımızda

Okul yolu düz gider, yayın hayatına 2006 yazında, sene içinde ders çalışmamış olan öğrencilere soru hazırlanması ile  başlamıştır [bakınız: “nasıl olsa sonra yaparım…”]. Hiç bir resmi kurum veya kuruluş ile bağlantı içerisinde olmayan site, bağımsız bir eğitim ve öğretim girişimidir. 2008 yılından itibaren, eğitim yılı içerisinde yapılan tüm sınavlara ait soruların ve yanıtların hazırlanıp içerik olarak sunulmasıyla, site kalıcı bir sınav ve çalışma kâğıdı arşivine dönüşmeye başlamıştır. Sunulan içeriklerden hiçbiri, başka bir siteden alıntı ya da kopyalanmış içerik değildir, yani emek harcanarak hazırlanmıştır. İçeriğe ulaşabilmek için, önce 500 yorum veya yıldız vermeniz gerekmez. Buradaki içerik, ihtiyacı olan herkesin faydalanabilmesi için hazırlanıp bu ortama taşınmıştır. Herhangi bir ticari kaygı güdülmeden sunulan bilgilerin ve deneyimlerin kullanımı konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. İsteğe bağlı olarak, sitede yayınlanan yeni içerik, rss ile veya yan menüdeki formdan yapabileceğiniz üyelik yoluyla takip edilebilir. Site ile ilgili yorum veya imkânlar dahilindeki istekleriniz için hata cini ve dilek cinine, özel mesajlarınız için de, ana menüden de ulaşabileceğiniz iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Sitemizi ziyaret eden kullanıcılardan, bilgisayar ve internet kullanımı ile ilgili temel becerilere sahip olmaları beklenir. Bu çok temel becerilerden bazılarına örnek olarak; Google ile internet adresinin farkından haberdar olmak, arama yapabilmek ve hatta bir bağlantıya tıklayabilmek (bildiğin link’e tıklamak yani…) verilebilir. Alttaki resimde, Google’ dan arama yaparak sitemize gelen ve ana içerik olan pdf  veya flash paper bağlantısına bir türlü tıklayamayan bir ziyaretçinin hareketlerini görüyorsunuz.

Sınavlar ve çalışma kâğıtlarındaki sorular, şahsi arşivimizden ve beğenerek kullanıyor olduğumuz matematik veya geometri kitaplarından seçilerek uygun şekilde bir araya getirilmektedir. Bu tür içerikler için herhangi bir kaynak belirtmek, uzun ve de okuyucu açısından gereksiz bir bilgi olduğundan, kâğıtlarda bununla ilgili bir kaynak belirtimi yapılmamaktadır. Herhangi bir makale içerisinde göreceğiniz video, animasyon, fotoğraf veya etkileşimli uygulama, belirtilmediği sürece,  sitemiz tarafından vakit harcanarak  oluşturulmuş olup, izinsiz şekilde tümünün veya bir kısmının kullanılması yasaktır. Kullanmak istediğiniz bir içerik varsa,  referans vererek kullanım için, mesaj yoluyla tarafımıza başvurabilirsiniz.

Güzel ülkemizde, youtube ve dahi bir çok site -hangi akla hikmetse ?-  yasaklı olduğundan, bunların nasıl görüntüleneceğini bilmeyen insanların varlığı düşünülerek, bu videolardan bazılarının sitemizde yayınlanması yoluna gidilmiştir. Bu şekilde Youtube’dan alınan videoların kaynakları, Youtube üzerindeki adres bilgisi olarak verilmektedir.

Sitemizden faydalanabilmeniz dileğiyle…

1,050 total views, 0 views today

One Response to “Hakkımızda”

  1. php yazılım dedi ki:

    Harika paylaşımlarda bulunuyorsunuz sağolun

Leave a Reply